Skip to content

Viagro – мислења, цена, каде да се купат, оригинални, или тоа е достоен за тоа?

Written by

Bistra Spiroska
[Głosów:    Average: /5]

Според статистичките податоци, со одредени проблеми со потенцијата се случи во 40% од мажите. Еректилната дисфункција не е болест, туку компликација на постоечките болести. Мажите слабост во сексуален живот може да биде предизвикана од различни фактори, а не секогаш традиционалната медицина е во можност да им помогне со прашањата на здравјето на луѓето. Намалена потенција може да биде предизвикана од различни фактори, и органски и психогена нарушувања. Според статистичките податоци, во 60% од случаите се јавува како резултат на психолошки нарушувања, во други случаи, тоа е поради здравствени проблеми. Важно е да се запамети дека со елиминирање на фактор кој предизвикува еректилна дисфункција, може да се врати на мажественост. идентификуваа експерти главните причини за проблеми со потенцијата:

 • пелвична инфламаторна болест;
 • деформација на пенисот;
 • Дијабетес мелитус;
 • Недостатокот на тестостерон;
 • хронична срцева болест;
 • депресија;
 • Хормонската нерамнотежа;
 • Во недостаток на стабилност во сексуалниот живот;
 • физички или ментален напор;
 • Злоупотребата на алкохол;
 • патологија на ендокриниот систем;
 • Дебелината;
 • Тешки оптоварување;
 • Стресот;
 • Долготрајната употреба на моќни додатоци;
 • Долг апстиненција од интимност.

Во прилог на скапи медицински третман за да го поправите проблемите со потенцијата вообичаено да се користат додатоци во исхраната, кои нежно и ефикасно делува на телото. Таквите корисни, но не се лекови, додатоци, хербални додаток припаѓа со одреден сет на “машки” витамини и екстракти од растенија и билки – Megaron. Тоа ќе ви помогне да се зајакне имунолошкиот систем, се препорачува да се мажите кои страдаат од физички и ментален напор. Viagro од сексуални нарушувања препорачува во терапевтски и профилактични цели, тоа нема изразен контраиндикации и има комплексен ефект врз целото тело. Треба да се користи ако:

 • Намалени потенција, до импотенција;
 • Вие не може често да имаат секс;
 • Имате инфекции на урогениталниот систем, како што уретритис, циститис, пиелонефритис;
 • Намалени либидо;
 • Имате нестабилна ерекција;
 • Често предвремена ејакулација.

Ефектот на додатокот

 • подобрува протокот на крв во карлицата органи;
 • Активни состојки елиминира застојот во крвните садови;
 • Постепено се третираат хронични заболувања на урогениталниот кои негативно влијае на потенцијата, вклучувајќи хронична уретритис и простатитис;
 • нормална сексуална функција;
 • е комплексен ефект врз мажите телото;
 • Нормализира метаболички процеси;
 • стимулира производството на тестостерон во крвта;
 • зголемува сексуалната желба;
 • подобрува целокупното здравје;
 • подобрува менталната и физичката активност;
 • го зголемува производството на азотен оксид;
 • промовира синтезата на сперма клетки;
 • зајакнува процесите на побудување во мозочните структури;
 • има прифатлива цена;
 • Продолжува однос.
 • зголемува подвижноста на сперматозоидите;
 • зајакнува оргазам.

Ефективноста на додаток

Во оценувањето на ефективноста на додатокот Viagro година, научно-истражувачки институт за урологија, вклучени 1.500 испитаници на плодна, на возраст од 35 до 65 години од различни региони на земјата. 92% преземање на додаток доживеале значително подобрување на потенцијата. Пациентите биле следени од страна на ниво на лабораторијата на тестостерон во крвта. На 100%, тоа беше уште повисока. Исто така, учесниците во студијата забележано зголемување на сексуалната издржливост. 89% од мажите изјавиле за да се ослободиме од сексуални нарушувања.

Предности Viagro

 • има природни состојки;
 • Компоненти на овој додаток е апсолутно безбеден;
 • Влијае причина за намалена потенција;
 • Обезбедува силна и долгогодишното ерекција, а не еднократниот ефект;
 • зголемува сексуалната издржливост на мажите;
 • зголемува либидото;
 • Нормализира простатата;
 • Продолжува сексуален однос и оргазмот;
 • има сертификат за квалитет;
 • има комплексен ефект врз здравјето на мажите;
 • има упорни ефект;
 • Клинички тестиран (за разлика од повеќето аналози);
 • погодна за мажи од сите возрасти;
 • има прифатлива цена;
 • има удобен пакување;
 • Лесен за користење.

Контраиндикации Viagro

 • Ве молиме имајте во предвид дека алатка е наменета само за мажи. На жените им се забранува да го користи.
 • Индивидуалните нетолеранција на додатоци во исхраната или компоненти;
 • хипертензија;
 • нервен раздразливост.

составот на Viagro

Солен cistanche е ретка трајни. Екстракт има моќна анти-инфламаторен ефект (ублажува воспалението во меките ткива), го третира сексуална слабост и немоќ, има силна стимулирачки ефект на потенцијата, го зголемува протокот на крв во карлицата органи, го зголемува либидото.

Acanthopanax бодликава – грмушка од 2-2. 5 до 4-5 m со бројни (повеќе од 25) стеблата. Пука директно, со светло сива кора, густо покриено со бројни тенки боцки во режија накосо и надолу. Тоа ја подобрува ерекцијата, се користи за одложување на ејакулацијата. Таа, исто така ја зголемува вкупната тон телото, има аналгетски, стимулант и тоник својства, го забрзува пубертетот . Em>

Horny коза плевел или Epimedium – билни афродизијак, има способност да го зголеми лачењето на машките бучава – тестостерон има позитивни ефекти врз машките репродуктивни функција, го зголемува либидото, ја инхибира фосфодиестераза, давајќи ефект сличен на виагра и слични ефекти на исхраната, го зголемува производството на азотен оксид, подобрување на циркулацијата на крвта во половите органи, промовира синтезата на спермата, се зголемува концентрацијата на слободен тестостерон во крвта, ја зголемува либидото, ја зголемува сексуалната издржливост, ја подобрува спермата.

Билката Schizandra е природен афродизијак. Навреди и има стимулирачки ефект, го зајакнува процесите на побудување во мозокот и рефлекс активност, ја зголемува ефикасноста и го намалува заморот за време на физички и ментален стрес, се врати хормоналната рамнотежа во телото, го активира снабдување на органите на мала карлица крв, добива сексуална младите .

поклонување klubniy -. Луковичен трајни билка која има корисни ефекти на машката потентност, го поддржува нормалната хормонална рамнотежа, корисно како општо тоник

дрво Амур плута е dioecious, трајни и листопадни дрвја што има необично убава ажур круна со pinnate лисја. Има тоник и стимулирачки ефект.

бодликава круша Кактус – има лековита сила на простатата. Земајќи ги редовно, може да се спречи бенигна хиперплазија на простатата, уретрит и други болести. Ја враќа моќта, и го одржува нивото на хормони во крвта.

екстракт од женшен корен -. Ова растение е едноставно “корен на животот”, има анти-воспалителни својства, ја враќа моќта, го отстранува туморот и оток, тонови

L-карнитин е супстанција поврзани со витамини од групата Б, или својата втора име – L-карнитин. Тоа го корегира метаболички (метаболички) процеси во машко тело.

витамини Е, Ц, бета-каротин, селен и цинк се неопходни за нормално функционирање на човечкото тело.

Сите компоненти работат заедно и да помогне да ефикасно да се справи со проблемот.

Упатства за употреба капсули Viagro за потенција

Земете 2 капсули два пати на ден за време на оброци со голема чаша вода. Курсот трае 1 месец.

Резултат

инстант ефект на лекот не ќе се, сепак, по редовна употреба на Vigarano ефектот е упорен. Покрај тоа, ако еден месец не сте добиле експлицитни промени на подобро, и контраиндикации да продолжи администрацијата на додатокот бр.

& nbsp;

Previous article

Verminex - осврти, цена, каде да се купат, оригинален, купи сега

Next article

VitalDermax - мислења, цена, каде да се купат, оригинални, или тоа е достоен за тоа?

Join the discussion

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *