Skip to content

Uniderm – мислења, цена, каде да се купат, оригинални, или тоа е достоен за тоа?

Written by

Bistra Spiroska
[Głosów:    Average: /5]

& nbsp;

спот е пожелно и да се ослободи од тоа не е така лесно. Главната причина за ова е дефект на кожата хиперпродукција на меланин. Да го суспендира неговото производство е само едно средство UNIDERM од флеки. Осврти на жени и експерти велат дека за ефикасноста и безбедноста на лекот на било која возраст.

спот речиси секоја жена да предизвика инфериорност комплекс, невроза и депресија, го прават тоа, многу отпадници од општеството. За да ја поврати прекрасен изглед и самодовербата ќе им помогне на Micellar крем UNIDERM. Само 1 месец тоа ќе го отстрани пигментацијата и други несовршености на кожата – пеги, лентигини, внимателно белилото на епидермисот и израмнува тенот

.

Што е UNIDERM

Micellar крем флеки без хемиски третмани, операции и скапи козметички производи помага да се ослободи од овој проблем само неколку недели, поради неговата комплексни ефекти:

 • блокови прекумерно производство на меланин;
 • враќа на липидите бариера;
 • надградби на клеточна структура на кожата;
 • забавува процесот на стареење на дермисот;
 • зајакнува заштита на клетките од слободните радикали;
 • го намалува воспалението на кожата;
 • exfoliates на роговиден слој на епидермисот;
 • штити дермисот од стареење.

Кои се придобивките на Micellar крем UNIDERM

UNIDERM разликува од слични средства двојно зголемување на ефикасноста. Крем не само да се ослободи од козметички недостатоци, но, исто така, отстранување на причината за нивниот изглед.

Други предности вклучуваат:

 • Швајцарија патентиран формула;
 • 100% природен состав;
 • нежни Белење на епидермисот;
 • Хипоалергично;
 • нема несакани ефекти и контраиндикации;
 • ниска цена.

Што е вклучено во составот UNIDERM од флеки

база крем е еден стар рецепт кралици и принцези на Франција. Европските научници беа во можност да се промени составот на рецепт за совршен формула и додадете неколку уникатни состојки.

компоненти кои се дел од средствата работат на принципот на синергија, надополнувајќи и зајакнување на ефикасноста на другите.

Главната биоактивни состојки на крем се:

 • бреза катран и боровинки концентрат – блок вишокот на производството на меланин, интензивирање на циркулација на крвта во ткивата на дермисот, совршено ги лекува раните и се сушат на воспаление на кожата;
 • млечна киселина – регенерира ткиво и го стимулира природната хидратација на дермисот, нежно уништува мртвите клетки на кожата, тонови на кожата;
 • церамиди и пчелин восок регенерира клетките, забави процесот на стареење на дермисот, обновува липидите бариера;
 • масла на мандарински и чајно дрво има моќна анти-воспалителни и навлажнувачки ефект.

Како да се аплицира крем за флеки

Производот се применува за проблематичните области со шпатула. Тогаш тоа е дистрибуиран на кожата со светлина масажа движења. Нанесете 2 пати на ден за 30 дена.

сертификати за квалитет UNIDERM

ефикасност Средни докажано во клиничките студии. Лекот има неколку сертификати за квалитет на меѓународниот примерок.

IDIVIDI:

Previous article

Turmeric Forskolin - мислења, цена, каде да се купат, оригинални, или тоа е достоен за тоа?

Next article

Varikosette - мислења, цена, каде да се купат, оригинални, или тоа е достоен за тоа?

Join the discussion

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *