Provocative Gel – мислења, цена, каде да се купат, оригинални, или тоа е достоен за тоа

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Provocative Gel – алатка лубрикант, или имитира вагинален подмачкување за женски полови органи, која им помага да се направи сексуалниот живот повеќе различни и емоционална. Латинска Lubrico (да се направи лизгава, мазна) лубрикант гел е дизајниран да се намали триењето. Земја на потекло Provocative Gel – Русија. Стоката релевантни сертификати, и што е најважно – работен ефект!

Колку и каде да се купат Provocative Gel?

Нашиот блог TutKnow.ru продава ништо и никој не соработува во врска со продажбата. Купи интимен гел лубрикант за жени “Гел провокација” е достапна во онлајн продавница со кликнување на банерот подолу за официјалниот сајт на понудувачот:

Цена за Provocative Gel (цевка од 50 ml во затворена кутија):

Својства на гел-Astroglide Provocative Gel

Терминот “лубриканти” не е навистина погодна интимни гелови својства. Зборот е премногу мулти-ценет, се нарекува супстанција за навлажнувачки генитални подмачкување, секс-гелови. Како и повеќето производи слична ориентација Provocative Gel супстанција од органско потекло. Во неговиот состав главна компонента е природен или синтетички восок.

IDIVIDI: Се разбира, целта на интимен производ да се подготви телото и поединечни органи за задоволство, за секс. Но, ова не е единствениот имот (да придавам влогови). Тоа често се случува во процесот на сексуалните задоволства на чувствителните мукозни мембрани се појави микро-пукнатини и иритација. Во овој случај, тоа е многу важно вториот корисна сопственост на Provocative Gel за заштита на тенка кожа чувствителни области од оштетување, за да ја обвитка, блокирајќи го патот на инфекција.

READ  SlimJet - мислења, цена, каде да се купат, оригинални, или тоа е достоен за тоа?

Не барем во сексот е удобност. Разговорот не е за мек кревет и топла тропските предели, како и отсуство на болка, што се случи со триење. Во овој случај, лубрикант гел провокативните зголемува удобноста навлажнување, отстранување на непријатни триење.

Контраиндикации “Гел провокација”

интимни Provocative Gel Гел нема контраиндикации.

Се уште можете да ги предупредат масла не се контрацептивни средства и не ја врши истата функција дури и делумно. Но, многу Provocative Gel може да се користи, на пример, кондоми (било кој).

Составот на женски интимен гел-лубрикант

IDIVIDI: Се разбира, главната компонента на Provocative Gel е синтетички восок. Сепак, лубрикант беше светлина во текстура како вагинален лубрикант, таа содржи доволно вода. Ова е прва состојка во Provocative Gel. сосема безопасни, но брзо сушење. Затоа, повеќе содржина на вода во интимни гелови, толку повеќе треба да се применуваат.

втората компонента, крем е глицерин. Исто така постојат и некои супстанции негување на кожата, ја омекнува.

не е целосна лубрикант-гел со не мал износ на патогенот обезбедување на стимулирачки ефект на кофеин и нане. Тие малку иритира слузницата. Да ги направи повеќе чувствителни на допир. И двете од овие елементи му даваат на гел-мало пријатен мирис. За заштита, која како тенок филм слоја на мукозните мембрани, и има антисептички својства е ензим хијалуронидаза на. Во Provocative Gel, удобност и заштита.

Тука е детални состав на интимен лубрикант гел за жените:

аква, Натриум полиакрилат, диметикон, Cyclopentasiloxane, Trideceth-6, PEG / PPG-18/18 диметикон, пропилен гликол, уреа, глицерин, Isononyl Isononanoate, кофеин, сорбитол, дикалиум Glycyrrhizate, натриум сахарин, O-Cymen-5 -ol, ментол, феноксиетанол, глицерил лаурат, млечна киселина.

READ  Prostect - мислења, цена, каде да се купат, оригинални, или тоа е достоен за тоа

Начин на употреба Provocative Gel

Секое лубрикант погодна за вагинален секс и за анален. Гел стапица не е исклучок, може да се користи за други работи, да се накваси вибратори, интимни играчки, вибратори, на пример. Пакувањето е само Provocative Gel 50 ml, ова не е да се каже дека многу, но неколку пати да се вклучат во сексуалните задоволства (така да се каже за да го испробаш) доволно да се “главата”.

Примени подмачкување желе Provocative Gel многу едноставна, и не треба да се посрамоти дури и најпознатите несмасна. Готово: пред секс, ќе се применуваат маст директно на вулвата. И тоа е сè. Ова може да се повторува онолку пати колку што сакате се додека целата гел. Гел може да се комбинираат со кондом.

интимни лубрикант гел за жените не е контрацепција. IDIVIDI:

мислења за Provocative Gel

Фабрика производ “Гел провокација” за да интимниот живот на жените, а новина има голема количина на повратни информации. Во принцип, многу позитивни мислења за било лубрикант. Негативни само ништо да пишувам за. Меѓу сите, повеќето типични мислења, можеби, се:

Лена, 30 години

уште не се користи било кој “вкус засилувачи” за интимниот живот. Секогаш со недостаток на вагинален подмачкување беше искористена и прастара вазелин. Но доби подарок-шега Провокативен лубрикант гел. И тука е – разликата меѓу небото и земјата! Обидете кои не се обиделе такво нешто, тоа е достоен за тоа.

Ангелика, 39 години

имав користи лубрикант гел и јас не се срамам да го признаат тоа, но провокација Гел допадна повеќе од другите. Прво, не постои горење ефект (кога се во интимно место само гори); Второ, може да се користи кондом; трето, тенки, и доволно светлина. Јас сум среќен, се чувствувам добро.

READ  Diet Duet за губење на тежината - мислења и цена, каде да се купат

Кејт, 40 години

малку непријатно да се напише на интимни теми, но ќе зборувам за провокативно лубрикант гел на. Тоа е дар што му ја дадов нејзиниот сопруг на нивната свадба годишнината. На прв поглед ми беше речиси срам што сум добил таква “знак”, но после секс, се падна во место и мислам дека тоа е добро што маж ми, за секс со мене. Впрочем, за толку многу години брак, моите чувства не се исти.

Bistra Spiroska
O Bistra Spiroska 82 artykuły
Многу може да се каже за Бискуп Спироска, но пред се знае дека тие се предвидливи и ценети, се разбира, тие се исто така прецизни, објективни и идеалистички, но во помали дози и често се расипуваат од навиките на агонија. Сепак, нејзината превентивна природа е она што му се допаѓа најдобро. Луѓето честопати сметаат на себеси и на перцептивната природа, особено кога им е потребна помош или поддршка.Никој не е совршен, а Бистра, исто така, има многу помалку пожелни аспекти. Неговата предаторска природа и дрскост предизвикуваат многу поплаки и го прават тоа барем непријатно. За среќа, неговата почитувачка природа гарантира дека не е толку често.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*