Skip to content

Proflex 100 за зглобовите – негативни коментари, мислења, цена, официјална веб-страница

Written by

Bistra Spiroska
[Głosów:    Average: /5]

од Artries – биолошки активни додаток на храна (BAA), која содржи сулфат и препорачува како дополнителен извор на моносахарид глукозамин (една од компонентите на хондроитин произведени од страна на ‘рскавицата ткиво на зглобовите и е дел од синовијалната течност) P. >форма

медиумите и составот

дозирна форма од BAD Proflex 100 – капсули: 0.5 g, со специфичен риби мирис; во капсула содржи ензимски хидролизат на ‘рскавичните ткива на лигњи, лосос, зраци и ајкули (60 парчиња во пластична тегла, кутии за хартија 1 банка).

Состав на 1 капсула:

 • активни состојки: сулфат – 0068

  g, глукозамин – 0,11 g;

 • школка:

  желатин, храна боја – титаниум диоксид

.

1 калорија капсули од 1.69 kcal.

Храна и енергија вредност од 1 капсула: протеини – 0,32 g, јаглени хидрати 0.07 g, масти – 0.01 g

Својствата на компонентите Proflex 100

Акција капсули Proflex 100 се базира на висока биолошка активност на неговите компоненти -. Уникатните природни комплекс на ‘рскавицата уникатен морски организми

обработка на суровини се направени на специјална технологија која им овозможува на активни супстанции на ‘рскавицата во лесно сварлива растворливи во државата, значително зголемување на ефикасноста на Artries додаток во споредба со традиционалните средства. Кога голтање целосно апсорбирана лошо, без оглед на статусот на гастроинтестиналниот тракт (гастроинтестиналниот тракт). Хондроитин и глукозамин од ‘рскавицата на лигњи, лосос, зраци и ајкули имаат висок степен на sulfation.

Proflex 100 е додатокот на мулти-компонента се состои од лесно сварлива супстанции неопходни за заеднички здравје: глукозамин и chondroitinsulfate (градежен материјал за ‘рскавица), колаген и амино киселини. Недостаток на овие супстанции води на брзо абење на ‘рскавицата ткиво, воспаление на зглобовите и нивната деформација. BAD го стимулира производството на синовијалната течност, зголемување на подвижноста на зглобовите се деформира, а со тоа намалување на болка. Растворливите колаген во капсули подобрува зајакнувањето на зглобовите и лигаментите на двете мали и големи зглобови.

Активни состојки за зглобови Artries имаат следните ефекти:

 • нормализира производството на синовијалната течност;
 • бавно распаѓање на ‘рскавицата на зглобовите;
 • стимулира биосинтезата на гликозаминогликани;
 • придонесе за зајакнување на косата и ноктите;

 • придонесуваат за болка во зглобовите и кичмата.

Индикации за употреба Proflex 100

состојба во која се препорачува да се додатоци:

 • инфламаторни и дегенеративни заболувања на зглобовите (остеоартритис, артритис) – за превенција и како дел од комплекс основното терапија;
 • воспалителни и метаболичко-дистрофична лезии на зглобовите – да се забрза регенеративните функции на ‘рскавицата ткиво;
 • оштетување на лигаментите и тетивите да се забрза процесот на нивното формирање и закрепнување.
 • употребата на кортикостероиди и НСАИЛ (нестероидни анти-инфламаторни додатоци) – за заштита на ‘рскавицата од оштетување како резултат на терапија со овие додатоци;
 • високи оптоварувања на мускуло-скелетниот систем, вклучувајќи професионални спортисти како тоник.

Исто така Artries

препорачува да се земе за зајакнување на косата и ноктите, подобрување на еластичноста на кожата, нормализација на метаболизмот на калциумот во коските ткиво.

Контраиндикации Proflex 100

 • деца и адолесценти под 14-годишна возраст;
 • бременост и доење;
 • зголеми индивидуалните преосетливост на компонентите.

Препораки за употреба Proflex 100

Капсулите се земаат орално за време на оброк.

Препорачана режим на дозирање: деца над 14 и возрасни:. 2 парчиња 2 пати на ден

Курсот трае 1 месец. Доколку е потребно, повторете после 1 месец.

Специјални инструкции Proflex 100

штетно за зглобовите на Proflex 100 не е додаток.

Бидете свесни дека chondroprotectors ефективна исклучиво за 1 и 2 фази на артритис кога ‘рскавица е уште исцелување. На 3-ти фаза на остеоартритис на рскавицата е речиси целосно уништен и се chondroprotectors бескорисни.

Редовната употреба на Artries капсулите помага забави прогресијата на дегенеративни процеси во ‘рбетот, paravertebral меките ткива и зглобовите. Значи Artries пропишани текот на 1-6 месеци.

Пред да

ја користите во исхраната треба да се консултираат со лекар.

Условите за складирање Proflex 100

Чувајте го подалеку од дофат на деца, суво и темно место на температура од 25 ° C. поради високите hygroscopicity на капсулата при користење на шише со памук печат треба да се чуваат во затворен форма.

Секој човек не само што има уникатен отпечатоци од прсти, но исто така и на јазикот.

Според многу научници, витамин комплекси се практично бескорисни за луѓето.

По падот од магаре, ќе имаат поголема шанса да се скрши вратот од паѓање од коњ. Само не се обиде да го оспорам тврдењето.

Американските научници спроведоа експерименти на глувци и дојде до заклучок дека лубеница сок спречува развој на атеросклероза. Една група на глувци пиеле обична вода, а вториот лубеница сок. Како резултат на тоа, садови од втората група биле ослободени од холестерол плакети.

Previous article

Reproston Forte таблети од простатитис - негативни коментари, мислења, цена, официјална веб-страница

Next article

Виолетова чај Чанг-шу | Чанг-Шу за губење на тежината - негативни коментари, мислења, цена, официјална веб-страница