Вести

Fish XXL – мислења, цена, каде да се купат, оригинални, или тоа е достоен за тоа?

[Głosów:    Average: /5]

На некои луѓе риболов е начин да се избега од проблемите, да се релаксираат, да се развивам, се многу на задоволство, а во овој случај не е толку важно како резултат на самиот процес. Но, за некој риболов е вистински спортски, возбудата, можност да се развие своите вештини и да ги донесат дома добар улов. Но, за жал, не е сè зависи од нас. На пример, во зимскиот период, особено кога температурата е под 10-15 степени, без мамка нема ефект на риба, тоа само ќе не мириса нејзиниот мирис. И што и вештини може да поседува, без разлика колку години риболов искуство имаше, се фати нема. А потоа се дојде до помош на иновативна алатка – активатор на гризе риба XXL. не сте слушнале за тоа? И својот ближен и се здоби со спреј и носи дома голем улов многу фунти. Активатор спреј три пати го зголемува фати, поради своите својства.

Предностите на xxl лекот риба

Научниците долго време се изучува на прашањето: што сака и очекува риба за да се зголеми на пленот. А одговорот беше пронајдена! Спреј активатор беше создадена од страна на научниците и на членовите на Здружението на рибарите, кои се добитници на меѓународни професионални натпревари. Предност активатор гризе риба xxl е тоа што делува директно на сетилото за мирис. Компоненти на спреј паѓа на мукозните на риба, тие ја иритираат нервните завршетоци, а потоа, да сигнализира на мозокот и на предатор не е во состојба да се контролирам.

Предностите на активатор на спреј, исто така, ќе вклучува:

 • спреј не ја напушти функцијата ќе привлечени;
 • зголемува вообичаените фати во 3 пати;
 • специјално дизајниран за риболов во зима;
 • подобрува активноста на сите видови;
 • апсолутно безбеден;
 • има влијание на било кој вид на риби;
 • ефикасни иновации алатка.

Ако често сте се врати дома без улов. Ако го оправда изостанокот на фати лошите временски услови или лош мамка, спреј Риба xxl ќе те спаси од сите овие непријатни моменти. Порачајте активатор преку официјалната веб-страница со кликнување на линкот подолу и ќе се спаси од купување фалсификати.

Бидете внимателни да не падне за трикови на swindlers кои продаваат хормони, не влијае на активноста. Не трошете време на изборот на различни мамка, рибата едноставно не ќе го мирис кога температурата е под 10 степени.

Не фрли вашите пари настрана за сите видови на attractants и падови. Доста ми е од сите 4 од мириси, која има спреј Риба XXL.

Слушнете го предвид мислењето на професионалци, кои имаат освоено првенство за риболов во Норвешка, Полска, Русија, Канада, благодарение на користењето на xxl спреј риба.

Составот на xxl спреј риба.

Activator Fish XXL година само врз основа на природни состојки, кои се апсолутно безопасни и дејствува директно на сетило за мирис:

 • слон лук – го активира како риба како штука, крап, платика;
 • коноп нафта – ќе го привлече Роуч, tench, платика, бела платика, SOPA;
 • Kaffir вар ќе ви помогне да се фати крап, tench, платика, крап, крап;
 • протеини лигњи – промовира риболов за сом, Костур, burbot, Rotana

.

Имајте на ум дека спреј е активатор дури и најпознатите неактивни видови, внимателен. Активатор има темно-кафеава боја, се специјално дизајнирани за ладна темна вода.

спреј, исто така, има густа текстура, тоа долго се задржува на четката, со тоа привлекување риба од далеку растојанија.

Мирисот на активатор е убаво да риби, а не се плашиш дури и повеќето претпазливи и мирно раса.

Лекот е внимателно дизајниран и развиен имајќи ги предвид сите особености на подводниот жители. Мамка риба безбедно XXL, не е составен од штетни хемиски супстанции. Улов може безбедно да се јаде.

Како да го користите спреј активатор

Activator риба за успешен риболов се користи на следниов начин:

 • подготви вообичаените мамка, се вклопуваат парче леб;
 • келеш лебот и до четири пати, ако планирате да се фати мирно раса;
 • , кога во потрага по плен видови или плашлив риба мамка треба да се процесира 6-8 пати;
 • по Фатив 3-4 парчиња риба, повторете ја постапката, начинот на обработка може да се разликуваат, во зависност од активноста на одредена раса;
 • Во зима, залак ќе започне во 10 минути. Можеби ќе треба да се зголеми дупката како мамка за да залак големите риби.

Искусни рибари велат дека целата работа на активатор нема да направи за вас. Впрочем, се уште треба да се зголеми во 5 часот изутрина да се направи дупка и се водат на мускулите да се повлече на риба. Но, спреј активира риболов и да ја направат навистина ефикасни.

Цената на спреј и каде да се купат риба XXL.

За да се купи спреј можете да со кликање на линкот подолу. Не ја пропуштајте вашите шанси да се земе мамка, која е хармонично избалансиран и ви овозможува да се извлечеш со полна корпа. XXL риба, цената на која го прави да издвоите меѓу сите можни мами ќе се исплати скоро по првите риболов.

Осврти

Риба XXL активатор гризе критика, со кои се дава професионалци и аматери, го активира мрзливи риби:

Константин, 30 години, Приморје сакам зима риболов. Но, на пример, зимски бас се многу пасивни, за разлика од лето риболов. Решив да им нареди на спреј. По 10 минути на употреба, од риба не се враќа, немав време да се фати. Во половина час фатени 10 парчиња големи и така, па дури и малку things.Sergey, 45, да Angarskpoly активатор Fish XXL ми беше советувано од своите колеги. Искрено, не е особено надевајќи се, но кога ми мамка престана да работи, се уште се обиде спреј. По околу 10 минути, рибата речиси налудничав, можеме да кажеме, од дупката таа скокна, овој резултат не се очекува. Во составот на активатор, кој делува на сетилото за мирис на fish.Timur, 52, риба XXL, купи кој ме советуваше жена ми, патем, голема работа. рибата оди на раце и делува како многу внимателни и мрзливи и предаторски видови. Секогаш ја земеш со тебе риболов. Размислете за купување на официјалниот сајт на спреј. Прво, има дефинитивно квалитетот на производот, и второ, брза испорака.

Bistra Spiroska

Многу може да се каже за Бискуп Спироска, но пред се знае дека тие се предвидливи и ценети, се разбира, тие се исто така прецизни, објективни и идеалистички, но во помали дози и често се расипуваат од навиките на агонија.
Сепак, нејзината превентивна природа е она што му се допаѓа најдобро. Луѓето честопати сметаат на себеси и на перцептивната природа, особено кога им е потребна помош или поддршка.

Никој не е совршен, а Бистра, исто така, има многу помалку пожелни аспекти. Неговата предаторска природа и дрскост предизвикуваат многу поплаки и го прават тоа барем непријатно.
За среќа, неговата почитувачка природа гарантира дека не е толку често.

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *