Вести

Electricity saving box – измама или вистината? мислењата на специјалисти, каде да се купат

[Głosów:    Average: /5]

Претпоставувам дека сте изгубиле и е познат на експериментаторот или да се измисли. Секогаш обидувајте се да прво да се обиде на различни дизајни и најновата “паметни” уреди. Често добива заглавени, но понекогаш се најдат нови својства се добро познати уреди. На пример, економски електрична енергија на електрична енергија заштеда на кутија. По некое време се беше на телевизија секој час. Сакав да се обиде – и одеднаш вистината работи! Покрај тоа, кратко време пред тоа купи голем резервоар за вода, кои принудени прстенот на шанкот се врти во опасна брзина.

одлучи да им пријде на ова прашање сериозно. Прво се утврди со онлајн продавница. Кога купување на стоки на официјалниот веб-сајтови, ризикот од добивање на лажни се многу пониски отколку во времето на купување на пазарите или кинески веб-сајтови. И второ, bummed специјални уреди кои се мери не само јачина на струја, но, исто така, напон. Како што се испостави, овие уреди се многу корисни.

Што е ветено е заштеда на електрична енергија кутија

Јасно е дека било кој продавач ќе стори сé за да го фалат своите производи. На веб страната на електрична енергија заштеда на кутија беа многу различни примамливата чипови, тврдејќи дека тоа е можно да се намали цената на електричната енергија речиси во неколку пати. Така на пример, она што беше напишано за користење на висока моќ апарати: мрежа оптоварување ќе се намали за 30-50% за чекан, железо, машина за перење. Навистина не верувам во такви изјави, но не се обиде, не се провери!

Дури и производителот рече (по мое мислење, а смело) дека неговиот уред го продолжува животот на секој електричен уред и е целосно отплатен во неколку месеци. Еве јас бев навистина се прашувам како електрична енергија заштеда кутија тогаш драги?

Во цената е навистина смешно. Не сум сигурен дека ќе се оправда, но дури и ако не -. Тоа не е ништо, да се добие евтин, но интересен експеримент

привлече вниманието на фактот дека сметање Бокс е легална. Е загрижен дека мојот интерес може да се вози на семејниот буџет дупка во државните парични казни. Не, за среќа, не е потребна посебна врска со трансакцијата – само заглавени во приклучницата, и да се види ефектот. Да, и уште една работа – тој вели дека уредот ги намалува штетните магнетно поле во собата. Тоа би било убаво.

мислења од вистински луѓе за електрична енергија заштеда Сандаче

Тоа беше навистина интересно, но не можат да најдат ботови во мрежата испадна да биде доста тешко. Интернет покажа голем број, и позитивни и негативни мислења за употребата на сметање на бокс. Некои луѓе, пишува дека вистината почна да се спаси, други тврдат дека тоа е дрзок развод. Не е јасно кој може да се верува!

Имаше, исто така, нови и нови електричари. Тие одеа по должината на уредот и ширина. Некои не двоумете се да се каже популарни))) Јас само едно прашање – зошто сте го купиле, ако само знаеше што не помага

Па можеби и тоа е навистина неисправни, и затоа не furychit. десната лопатка осветлена различни светла и трепка)))

Карактеристики и принцип на работа на економиите на електрична енергија

и читам мешани мислења, гледаше во цената и помислив зошто да не си се обиде. Донесе уредот брзо, јас веднаш одлучи да ги мачи и почна својата експерименти.

На почеток јас ќе се опише со електрична енергија заштеда Box:

  • тежина – околу 150 грама;
  • димензии – 120х70х40 милиметри;
  • максимално оптоварување – не повеќе од 19 kW;
  • материјал – пластика, боја челик (тоа е за љубителите на естетиката)

.

Во упатствата е наведено дека работата на уредот може во нормална влажност (85%). Излегува дека во бања тоа не е подобро да се држиме, може да изгори.

искачи во мрежата да се читаат во врска со принципите на електрична енергија заштеда на кутија. Се испостави дека мене, да го кажам барем, да не се на експерт за да се разбере сложеноста на овој уред е доста тешко. Најде еден куп на различни шеми и формули (не зборувам). Најдобро објаснување јас погледна нагоре YouTube. Некои смешно малку човек вели дека постојат два типа на енергија – реактивни и активни. Заштеда на кутија намалува страна потрошувачката на струја, а со тоа зголемување на ефикасноста на апарати за домаќинство.

Што покажуваат моите експерименти со електрична енергија заштеда Сандаче

и, можеби, најинтересно покажа мојата експерименти. Прво и основно, јас сум подигање на потрошувачката на енергија, кога работат на резервоарот за вода пред и по вклучувањето во мрежата на електрична енергија заштеда на кутија. Јас ќе го кажам ова, заштеда од 50% е нереална, но има малку разлика. На час потрошувачка забележа пад од околу 10-15%. Можеби само случајност, но јас сакам да верувам дека овој ефект ќе бидат трајни. Потоа, уредот ќе плаќаат за себе во 5-6 месеци и да почне да донесат профит (пари зачувани се смета заработени).

Но, она што ме изненади е нормализација напон (тестирано помагало). Претходно, кога ќе го вклучите железо, машина за перење или electrochemi почна светлечки светлината во светилки.

Навистина мислев дека ќе треба да се провери сите жици во стан или промена на осигурувачи 15-25 засилувачи. Но, кога ќе го поврзете сметање Сандаче вати израмнија а товарот е, всушност, се намали. Тоа добро да се спаси (нема потреба да се јавам електричар).

Зошто треба да побарате за заштеда на електрична енергија кутија од овластени претставници?

видов некои занаетчии отвори на уредот и се најде на вообичаениот надоместок со светилки. Да, купување на стоки не е јасно кога тоа е можно дури. Затоа, за да се направи ред само на официјалниот веб-сајт кој дава гаранција и не бараат исплата. Искрено, вашиот шиење кутија не е отворена, но тежината има само е трик (тешки кутија).

Размислете за купување на електрична енергија заштеда на кутија преку интернет не е тешко. Никој нема да ви побара да ја напушти лични податоци (добро, има пасош, банка картичка) или некако да го докажат својот идентитет. Само кажете на операторот, каде за реализација на инструментот и плаќаат по отпакувањето и проверка на пакетот. Уредот е евтин, па можете да се обидете во спротивност со семејниот буџет

Bistra Spiroska

Многу може да се каже за Бискуп Спироска, но пред се знае дека тие се предвидливи и ценети, се разбира, тие се исто така прецизни, објективни и идеалистички, но во помали дози и често се расипуваат од навиките на агонија.
Сепак, нејзината превентивна природа е она што му се допаѓа најдобро. Луѓето честопати сметаат на себеси и на перцептивната природа, особено кога им е потребна помош или поддршка.

Никој не е совршен, а Бистра, исто така, има многу помалку пожелни аспекти. Неговата предаторска природа и дрскост предизвикуваат многу поплаки и го прават тоа барем непријатно.
За среќа, неговата почитувачка природа гарантира дека не е толку често.

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *