Skip to content

BigBoy за потенција – негативни коментари, мислења, цена, официјална веб-страница

Written by

Bistra Spiroska
[Głosów:    Average: /5]

Големина не е важно. Тоа се зборови кои вообичаено се изговори кога проблемот е навистина. Не секој човек е подготвени да се стави со ова. Некои од нив се населиле на имплантација со хируршка интервенција, а други користат креми кои помогне да се постигне слични резултати без хируршка интервенција. Последново е кремот на BigBoy е дизајниран да се зголеми должината и обемот на пенисот.

BigBoy гел-крем

Иновативни крем-гел за зголемување на машкоста на природна основа. Производителот на гаранции на додаток за да се постигне следниве ефект:

 • продолжување на сексуален однос, три пати;

  li>

 • зголемување на должината на член на 4-5

  cm;

 • промени во обемот на пенисот е 3 см
 • елиминира стагнација процеси во простатата;
 • упорни и пролонгирана ерекција.

& nbsp;

Резултати од примената на BigBoy потврдени од страна на релевантни сертификати и документи.

Индикации за употреба BigBoy

За BigBoy коментарите на крем се сосема различни. Во своите коментари корисници пишуваат не само за пенисот проширување, но исто така и за други позитивни промени. Ова значи дека ефектот е повеќеслојна. Кој одговара на овој инструмент? Гел е индициран за употреба мажи кои се соочуваат со следниве проблеми на интимна природа:

 • недоволна должина и дебелина на пенисот;
 • ниско производство на машки хормон (тестостерон);
 • ниска чувствителност на член преку сексуален контакт;
 • намалено либидо;
 • Недостатокот на доверба во својата мажественост.

Маст на природна основа се препорачува за употреба за секој кој не можат да добијат сексуално задоволство, да се донесе на партнерот до оргазам. За разлика од многу аналози, додатокот не забранува консумирање на алкохолни пијалоци на курсот, но се сеќавам дека лошите навики се штетни за здравјето на мажите.

Предности BigBoy

Иновативни гел BigBoy е поставен како единствена алатка која нема аналози. Производителот ветува природни и брзиот раст на фалусот, зголемено либидо и издржливост, за подобрување на квалитетот на сексуалниот живот. Алатот има многу предности:

 • брз и безболен резултат;
 • не содржи синтетички адитиви;
 • превенција на ризикот од развој на

  болести на генитоуринарниот систем;

 • едноставност и леснотија на користење.
 • отсуство на директна контраиндикации и несакани ефекти;
 • прифатлива цена;
 • да остане анонимен поради посебен дизајн на пакувањето што се крие она што е внатре.

BigBoy предности

Примена на крем не се потребни посебни вештини и знаења, употребата на дополнителни алатки и други алатки. Што е најважно, следете приложените упатства, а резултатот нема да се задржи на чекање време.

Состав BigBoy

Производот е направен исклучиво од природни состојки. Тие имаат позитивно влијание на уринарниот и репродуктивниот систем на мажите. Комбинацијата на ретки елементи направени крем совршен алтернативни оперативни интервенции.

Во гел вклучува:

 • Edelweiss матични

  клетки на растенијата, стимулирање на клеточната делба на пенисот, а со тоа предизвикување на раст на мекото ткиво;

 • етерични масла од цимет и ѓумбир, нормализира циркулацијата на крвта во карлицата;
 • екстракт од кокос, го зајакнува имунолошкиот систем, saturating телото со корисни материи.
 • камилица масло има анти-инфламаторен ефект;
 • коњ екстракт од костен кој се промовира протега на меките ткива на привлекување на фалусот се зголемува за спротивниот пол, поттикнување на пол;
 • аргинин, го активира природно производство на машки хормон -. Тестостерон, посилна ерекција, продолжи сексуален однос

Составот на крем гел BigBoy

Композитен алатки се избрани во совршен сооднос. Ова ви овозможува да се направи подготовка ефективни, како е можно. Без нечистотии или супстанции кои имаат никакво влијание врз не-група на органи или системи.

Упатства за употреба BigBoy

Постојат три начини да се користи крем за да се поправи на големината на пенисот. Секој има свои карактеристики. Најдобро да се нарече, но секој мора да му претходи на хигиенски туш. Производителот препорачува

употреба на производи за нега на интимните области.

резултатите од користење на крем гел BigBoy

Метод 1. како масажа гел

За да се зголеми големината на фалусот, постапете на следниот начин:

 • добро да се загрее вашите раце, само триење на дланките заедно;
 • распределба на тежината од базата на главата на пенисот;
 • водат багажникот, со притискање на прстите на капакот на кожата;
 • показалецот се наоѓа на дното, а голем – врвот;
 • ротирање на пенисот меѓу дланките додека целосно се апсорбира;
 • посебно внимание се посветува на главата.

Курсот трае два месеци. Потоа се одмори и да се продолжи со масажи. Ова ви овозможува да се постигнат максимални резултати и да се консолидира ефект.

Народни лекови корисни за потенција

Еден од најпопуларните средства за потенција, кој можете да го направите дома е орев со мед. Прочитај рецепти и OZDOROVITEL со нас.

орев со мед за потенција

Метод 2. Спроведување на пред сексуалниот однос

Примени крем како лубрикант. Тоа ви овозможува да го добиете најдоброто чувство во текот на интимен контакт, и кога ќе се достигне кулминација:

 • раката стегнат малку

  гел;

 • триење на пенисот во својата флакцидна СТА (во трупот и главата);
 • чекаат се додека целосно не се апсорбира.

За да го направите препорачува за 15-20 минути пред секс постапка. Предиграта може да започне кога маст е веќе апсорбира. Доживувањето за време на сексуален однос една незаборавна.

Метод 3. Масажа и jelq

Практикување на техниката на Jelqing може да се користи гел BigBoy ™ како лубрикант. Ова овозможува да се значително подобрување на постигнатиот резултат. Метод се препорачува само за оние кои се запознаени со Celcom и веќе почна да ја практикуваат оваа техника.

Како лубрикант гел BigBoy?

Принципот на работа се базира на брза пенетрација на активните формула средства во структурата на пенисот низ епидермисот. Крвта пополнување на кавернозните тела доведува до активирање на процесот на раст. Празнина добива голем број на bioactivators, витамини, хранливи материи и вредни супстанции. Како резултат на ова влијание е формирање на нови крвни капилари, растегнување на кожата и на школка, и растот на кариес.

Обезбедени терапевтски ефект:

 • дилатација на крвните садови;
 • активирање на циркулацијата на крвта;
 • подобрување на функционалноста на пештерското структури;
 • се протега на сврзното, епителни, и мускулното ткиво.

А пецкање сензација чувствува по примена на крем, сведочи за брза апсорпција на масите што доведува до позитивни промени. Ефектот е кумулативен, па промените се видливи на целиот период на користење на крем.

Контраиндикации

Природна крем BigBoy е сосема безбеден додаток за решавање интимни проблеми со големината на пенисот. Единствениот директен контраиндикација за е млада возраст. Кремот е наменета само за лица на возраст над 18 години.

Сите состојки се природни. Тие носат исклучителна корист за телото. Индивидуалните мажите може да биде индивидуална нетолеранција на индивидуалните компоненти, но такви случаи се многу ретки. Тие се манифестираат типични симптоми -. Црвенило, лупење, чешање

Вистина или развод?

Недостатокот на крем во аптеките збунува многу купувачи. Тоа е затоа што на производот содржи само природни состојки. Таа се однесува на биолошки активни адитиви, па затоа не е дистрибуиран преку фармацевтски мрежа. Оваа ситуација, напротив, е предност бидејќи не обвивката на вредноста.

Активни состојки на кремот се направи е безбедно да се каже дека ја алатката треба да работат. Негативни коментари, според производителот се однесуваат на купување на фалсификати. Ако се анализира вистинскиот критика, луѓето кои купиле оригиналот, е задоволен со резултатот.

Што резултира да се очекува?

Не можете да се потпираат на некој друг мислење. Можете да прочитате како многу коментарите и не се извлечат заклучоци. За повратни информации гел BigBoy е лево и задоволни и незадоволни со мажи резултатите. Нема да бидат разочарани во резултат на тоа, треба да ги следат три правила е едноставен:

 1. да не се направи спонтана набавки. Тоа секогаш е потребно внимателно да се провери на местото каде што ред. Лажни нема да донесе никаков ефект. Не обидувај се да заштедат пари со купување алатка издава за BigBoy, неговата вредност да не надминува 900 рубли. Акции по пониски цени се врши само од страна на официјалните дилери.
 2. да не се скрши во прилог на прибелешки. Оди на масажа невозможно. Ефектот на средствата акумулаторска, така што резултатот ќе се намали до одреден степен, едноставно затоа што на хранливи материи ќе дојде во доволни количини.
 3. Ниска еластичност може да биде пречка за максимален ефект. Ова се должи на индивидуалните карактеристики, кои, за жал, мора да се справат со дополнителни техники како Jelqing.

Внимание при купување на BigBoy

Се за технологија Calcinha ние ви нудиме да го прочитате нашиот напис – киднапирање. Техника и резултати

Ако зборуваме за перформанси на официјалната веб-сајтови може да ги најдете информациите што 90-93% од мажите кои ги користат на оригиналниот крем задоволни со резултатите.

Осврти на BigBoy

само BigBoy коментарите на интернет се многу различни. Меѓу коментари од купувачите, останувајќи задоволни со резултатот, исто така има и негативни.

Експертите BigBoy

Уролозите имаат целосна безбедност и природност BigBoy, без несакани ефекти. Важен нијанса е фактот дека крем не е зависност, и на природен начин ја враќа ерекција, зголемување на либидото и зголемување на пенисот. Студии и истражувања покажуваат дека времетраењето на сексуалниот однос значително се зголеми. Во прилог на директно влијание на големината, крем има благотворно влијание врз состојбата на генитоуринарниот систем, спречува стагнација процеси.

Која е цената и каде да се купат гел BigBoy?

Како и каде да се купат BigBoy? IDIVIDI: 1. , за да се направи резервација на официјалниот сајт. IDIVIDI: 2. , за да ги преземе повик. IDIVIDI: 3. Трансферот на поштата и по проверка на пратката да се плати.

Проверете цена и цел BigBoy ™ на официјалниот сајт IDIVIDI: Кремот се продаваат само на официјалниот веб-сајт, избегнување на трети лица ресурси, преку кои работат измамници. Како што е опишано погоре, аптека алатка за купување нема да работи. Тоа може да се нарача само преку интернет:

 • пополнување на барање;
 • очекува оператор на повик;
 • се на пратката;
 • плати за купување.

Видео преглед на гел BigBoy

Оцени го овој пост

Previous article

Кардиотонус | Karditonys од хипертензија - мислења, цена, каде да се купат, состојки, како тоа функционира?

Next article

Testo Boost+ - негативни коментари, мислења, цена, официјална веб-страница